Hizmetlerimiz / Teknik Servis

Teknik Servis Technical Service

    Evinizde ve iş yerinizde kullanmakta olduğunuz bilgisayarınızda zaman zaman elektrik kesilmeleri, virüs sorunu, donanımsal ve yazılımsal sorunların neden olduğu arızalar meydana gelebilir. Bu tür arızalarda uzman teknik servis elemanlarımız bilgilerinizin yedeklenmesini öncelik alarak sorununuzu en kısa sürede adresinizde ya da teknik servisimizde çözebilmektedir. Yaşamış olduğunuz sorunlar için bizimle iletişim kurarak izlemeniz gereken yönergeler konusunda çağrı merkezimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Teknik servisimize gelen masaüstü bilgisayar için sıklıkla karşılaşılan genel sorunlar, şikayetler, arızalar ile ilgili anahtar kelimeler aşağıdaki gibidir;


   NOTEBOOK TAMİRİ

  NOTEBOOK ANAKART CHİP DEĞİŞİMİ

     Firmamız her marka ve model notebook (dizüstü, laptop) Tamir edilebilir. Aşağıda belirtilen chip türlerinin değişimlerini BGA Rework Station (chip değiştirme cihazı) ile fabrikasyon olarak orjinal şekilde montajı yapılmaktadır.

     Chip değişimi işlemi sırasında kullanılan ekipmanlar başarı oranını büyük ölçüde etkilemektedir. Örneğin; Krem flux, lehim topunun kalitesi, BGA work cihazının stabilitesi Anakart yüzeyinin yeni takılacak chipe göre özel kimyasallarla temizlenmesi Chip montajı yapıldıktan sonra gerekli testleri yapıp cihazın montajının orjinal olarak yapılması Değişimi yapılan chiplerde yüksek ısı iletkenliğine sahip özel thermal padlerin kullanılması Chip değişimi yapılan tüm cihazların fan bakımlarının periyodik olarak yapılması.

Bilişim teknolojileri alanında çözüm ve hizmetleriyle, anında hizmet.

EFE GRUP BİLİŞİM Tamamen müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile bu güne kadar birçok kurum ve kuruluşa destek vermiştir.
Bilgi teknolojileri ve Tekneloji alanında ihtiyaçları karşılamak ve verimliliği arttırmak amacıyla; profesyonel ekibimizle sürekli iyileştirmeye inanarak en uygun hizmeti anında, çözüm ve servis desteğini sağlamak.
Bilişim teknolojileri ve bilgisayar alanında çözüm ve hizmetleriyle, fark yaratan çözümlerimizle, türkiye pazarinda daha fazla söz sahibi olmak.