Hizmetlerimiz / Teknik Servis

 Sistem Odası Düzenleme

efe uzman olduğu sunucu odaları, tasarımı, düzenlemesi, mevcut odaların iyileştirilmesi, konularında hizmet vermektedir.
Kurumsal IT sistemlerinin başarılı çalışması için, uluslar arası güvenlik standartlarında bilgi işlem odalarıdır. Kurumsal bilişişim alt yapısının güvenli ve kesintisiz çalışması için tasarlanan sistem odaları kurumların olmazsa olmaz merkezleridir.  

Sistem odası düzenleme çalışması kapsamında ;

Sistem odasına yükseltilmiş döşeme oluşturmak

Sistem odası için gerekli bakır ve fiber optik data kablolaması

Sistem odası içersinde ki kabinet ve çevre donanımlarının temizlenmesi ve bakımı

Elektrik, UPS ve telefon alt yapısı oluşturma

Mevcut sistem odasının yer değiştirmesi, taşınması ve ya yenilenmesi kapasitesinin yükseltilmesi çalışması.

efe teknik ekibince sağlanmaktadır.

Zaman içersinde sistem odaları ve data kabinetleri kullanım yoğunluğuna  bağlı olarak  ilk kurulum şeklini kaybeder .

Bu durumda  kabinetlerde bir çok aksaklık ve sıkıntılar oluşur.

Öyleki patch kabloların takip edilemeyişi, panellerde etiket olmayışı, aktif cihaz ile server bağlantılarının uygun olmayan kablolar ile kuruluyor olması

Kuruluşların data iletişimini riske sokarak zaman zaman iletişim kesintilerine dahi yol açar.  Kuruluşların değerli aktif cihaz ekipmanlarını data verilerini kısacası işletmelerin kalbini barındıran sistem odası ve kabinetlerinin kaderine terk edilmemesi sağlanmalıdır

kabinet veya sistem odalarında kablo karmaşasını ortadan kaldırmak için kabinet veya sistem odası düzenleme çalışması yapılmalıdır .


YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME

Ülkemizde teknolojik bina sayısının artması ile ciddi bir alternatif zemin kaplama malzemesine ihtiyaç duyulmuştur. Estetik ve fonksiyonel bir mekan kullanımı yaratmanın önde gelen şartı mekana uygun iç yapı malzemelerinin seçilmesidir. Özellikle bir mekanın en çok kullanılan bölümü olan zemin, ortam şartlarının ihtiyaca uygun nitelik kazanmasında önemli unsurdur.

Günümüz ofislerinin gereksinim duyduğu teknolojik alt yapı ve diğer zemin kaplama malzemeleri ile birlikte kullanılabilme özelliğinden dolayı yükseltilmiş döşeme sistemleri ön plana çıkar.

Sistem yüksekliği ayarlanabilir ayakların üzerine kolayca uygulanabilir, değiştirilebilir panellerin yerleştirilmesiyle oluşturulmaktadır. Bu sebeple bina içerisindeki bütün servis hacmi zeminde toplanabilmektedir. Yükseltilmiş döşeme sistemleri; her türlü elektrik, telefon ve enformasyon kablolarının yoğun olduğu, sürekli modifikasyon ve değişiklik yapılması gerekli olan yerlerde kullanılır. Yükseltilmiş döşeme sistemi ile tesisat ve mekan değişiklikleri süratli ve masrafsız bir şekilde yapılabilir.

Bilişim teknolojileri alanında çözüm ve hizmetleriyle, anında hizmet.

EFE GRUP BİLİŞİM Tamamen müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile bu güne kadar birçok kurum ve kuruluşa destek vermiştir.
Bilgi teknolojileri ve Tekneloji alanında ihtiyaçları karşılamak ve verimliliği arttırmak amacıyla; profesyonel ekibimizle sürekli iyileştirmeye inanarak en uygun hizmeti anında, çözüm ve servis desteğini sağlamak.
Bilişim teknolojileri ve bilgisayar alanında çözüm ve hizmetleriyle, fark yaratan çözümlerimizle, türkiye pazarinda daha fazla söz sahibi olmak.